کالسکه کودک یکی از مهم ترین و مطمئن ترین وسایل مورد نیاز برای حمل و نقل کودک در خارج از منزل می باشد. بعد از تولد نوزاد , جا به جا کردن و حمل کودک یکی از مسائل با اهمیت برای والدین است زیرا برای حمل کودک نکات مختلفی را باید در نظر بگیرید که با سنجیدن آنها بتوانید وسیله حمل مناسب برای کودکتان را انتخاب کنید. نکات زیر را در نظر داشته باشید :

 • کودک در حین حمل و نقل راحت باشد.
 • امنیت کودک کاملا حفظ شود و در هنگام حمل کاملا محافظت شود.
 • والدین برای حمل کودک راحت باشند و آسیب و فشار به بدن والدین وارد نشود.
 • وسیله حمل نوزاد دارای کیفیت قابل قبول و با دوام برای استفاده باشد.

از این رو خرید کالسکه کودک یکی از مهم ترین خرید های سیسمونی نوزاد می باشد که باید دقت لازم در هنگام خرید داشته باشد تا بتوانید یک خرید مناسب با شرایط کودک و خودتان و همچنین میزان استفاده ای که از آن می کنید انجام دهید.

چه زمانی کالسکه کودک تهیه کنیم

بسیاری از والدین قبل از به دنیا آمدن نوزاد اقدام به تهیه وسایل سیسمونی برای نوزادشان می کنند. از جمله لباس نوزاد, تخت و گهواره, آغوشی , کریر و … که معمولا اکثر پدر و مادرها آن ها را تهیه می کنند. زیرا این وسایل به محض به دنیا آمدن نوزاد مورد استفاده قرار می گیرند. از آغوشی و یا کریر نوزاد برای آوردن نوزاد به خانه استفاده می کنند و تخت و گهواره نیز برای خواب راحت و امن نوزاد اهمیت دارد.  ولی لوازمی مانند صندلی ماشین کودک و یا کالسکه بچه را بعد از تولد نوزادشان تهیه می کنند. حال این سوال پیش می آید که بهترین زمان برای خرید کالسکه کودک چه موقعی است.

اگر در ماههای اولیه پس از تولد نوزاد زیاد به بیرون نمی روید و یا پیاده روی ندارید و از اتومبیل شخصی برای رفت و آمد برای حمل نوزاد استفاده می کنید استفاده از یک کریر و یا ساک حمل نوزاد کافی است و میتوانید خرید کالسکه را به ماههای بعدی موکول کنید. ولی اگر شما اهل تردد و پیاده رفتن و رفت  و آمد با نوزاد هستید بهتر است کالسکه مناسب برای حمل کودک استفاده کنید. ولی کالسکه ای را که انتخاب می کنید دقت داشته باشید برای دوران نوزادی قابلیت تنظیم نشیمنگاه در حالت خواب یا 180 درجه را داشته باشد. و یا به گونه ای باشد که قابلیت نصب کریر بر روی اسکلت را داشته باشد.

کالسکه کودک
کالسکه کودک

چقدر هزینه کنیم برای خرید کالسکه کودک

مقدار هزینه ای برای خرید کالسکه بچه صرف می کنید کاملا اختیاری است و بستگی به والدین دارد. امروزه انواع مختلف کالسکه از جمله کالسکه تک , سرویس کریر و کالسکه , کالسکه مسافرتی در برندهای ایرانی و خارجی در بازار وجود دارند . بنابراین دستتان در انتخاب کالسکه باز است و حتی ممکن است کمی سردرگم هم شوید . در ابتدا نوع استفاده ای که از کالسکه دارید را در نظر بگیرید و بعد از آن ایرانی و یا نوع خارجی آن را انتخاب کنید. اگر کالسکه خارجی تهیه می کنید حتما باید گارانتی و یا خدمات پس از فروش داشته باشد تا در صورت خرابی و یا شکستن بتوانید آن را تعمیر کنید. دربرندهای ایرانی نیز کالسکه های بسیار با کیفیت همراه با خدمات پس از فروش وجود دارند.

خرید اینترنتی یا خرید حضوری

در هنگام خرید کالسکه کودک به دلیل تنوع زیاد محصولات موجود در بازار انتخاب برای والدین کمی مشکل می شود. و اگر مادر قبل از زایمان اقدام به تهیه کالسکه کند به دلیل بارداری کار مشکلی است و اگر بعد از زایمان نیز بخواهد به خرید برود همراه با کودک باز هم کار سختی است. اگر چه شما با دیدن انواع مختلف به صورت حضوری میتوانید انتخاب خوبی داشته باشید ولی سر زدن به فروشگاههای مختلف و در خیابانهای متفاوت و با این حجم ترافیک و نبودن جای پارک مخصوصا در شهرهای بزرگ در کل زحمت زیادی برای والدین دارد.

ولی با خرید اینترنتی میتوانید با دیدن مدلهای مختلف کالسکه و  خواندن مشخصات کامل آنها و مقایسه راحت محصولات با یکدیگر یک خرید اینترنتی راحت و مناسب داشته باشید. همچنین قیمتها را نیز میتوانید مقایسه کنید تا کالای مورد نظر را به راحتی تهیه کنید. در فروشگاههای اینترنتی کالاهای خریداری شده را در صورت مورد پسند نبودن و یا داشتن مشکلات احتمالی قابل مرجوع کردن هستند, بنابراین با خیال راحت میتوانید اقدام به خرید کنید.

کالسکه نو و یا دست دوم

بعضی از والدین در هنگام خرید کالسکه بچه میخواهند کمتر هزینه کنند و یا بودجه کافی برای این منظور در نظر نگرفته اند و در این صورت ترجیح می دهند از محصولات دست دوم استفاده کنند. برای خرید کالای کهنه و دست دوم نیز باید دقت کافی داشته باشید و موارد زیر را در نظر بگبرید:

 •  از سلامت چرخها و ترمز و اسکلت کالسکه مطمئن شوید.
 • در صورت داشتن نشان و استاندارد بر روی آن از تاریخ استفاده و انقضای آن آگاه شوید.
 •  هیچ کدام از اجزای کالسکه دارای عیب و نقص مشهود نباشد
 • سوابق محصول را بپرسید تا تصادف و یا شکستگی نداشته باشد.
 • در صورت داشتن گارانتی , آن را نیز حتما تحویل بگیرید.

ولی اگر ترجیح می دهید که کالسکه نو خریداری کنید در صورت داشتن کیفیت بالا و سالم بودن میتوانید بعد از بزرگ شدن کودک از آن برای فرزندان دیگرتان استفاده کنید و یا اگر در فامیل و آشنا یک نوزاد تازه به دنیا آمده است از آن برای بچه تازه متولد شده نیز استفاده کنید.

کالسکه کودک
کالسکه کودک

امنیت کالسکه کودک

در هنگام خرید کالسکه بچه مهم ترین ویژگی برای والدین حفظ امنیت کودک دلبندشان است. برای محافظت از کودک نکات مهمی وجود دارد که قبلا از خرید باید آنها را چک کنید.  کمربند ایمنی 5 نقطه ای آنتی شوک یک محافظت کامل از کودک به عمل می آورد. داشتن اسکلت محکم و بادوام , داشتن چرخهای با کیفیت و ترمز مستحکم بر امنیت محصول می افزاید. امروزه شرکتهای معتبر در دنیا دارای طراحی های به روز و ارگونومیک هستند که ایمنی حداکثری برای کودک ایجاد می کنند. و اجزای کالسکه قابلیت جذب فشار و ضربه را به خود دارند. در ماه های اولیه چون کودک توان نشستن ندارد داشتن تجهیزات مربوط به حافظت از سر و گردن کودک بسیار مهم است. داشتن انواع پدهای قابل تنظیم محافظ با رشد قد کودک برای این منظور بسیار واجب است.

راحتی کودک

یکی از ویژگی های مهم دیگر در تهیه کالسکه راحت بودن کودک درون آن است. کالسکه در واقع خانه دوم برای کودک است و نوزاد باید در آن کاملا احساس راحتی کند. و هر قسمتی از محصول که تماس مستقیم با بدن نوزاد دارد را باید بررسی کنید.

 • داشتن تشک از جنس نرم و قابل شستشو برای راحتی و حفظ سلامت نوزاد مهم است.
 • نشیمنگاه کالسکه اگر دارای قابلیت تنظیم در حالتهای مختلف باشد باعث راحتی بیشتر کودک میشود.
 • برای نوزاد داشتن نشیمن 180 درجه ای و یا حالت خواب مهم است.
 • سایه بان upv50 با قابلیت تنظیم از کودک در برابر اشعه مضر خورشید محافظت می کند.
 • داشتن جای پای قابل تنظیم برای آویزان نبودن پای کودک مهم است.
 • داشتن کاور پا برای فصل سرما از سرماخوردن کودک جلوگیری می کند و بدن بچه را گرم نگه میدارد.
 • داشتن پدهای دوبل و اضافه در داخل نشیمنگاه برای حفاظت و راحتی نوزاد مفید است.

راحتی والدین در هنگام استفاده از کالسکه بچه

والدین یا هر کسی که کالسکه بچه را هل می دهند و راه می برند نیز باید راحت باشند و حرکت دادن آن نباید برای هر کدام از آنها سخت باشد و یا به اجزای بدن آنها فشار وارد کند. بانبراین در هنگام تهیه این محصول این نکات را نیز در نظر داشته باشید :

 • داشتن دسته ارگونومیک و قابل تنظیم که بتوان ارتفاع آن را مناسب با قد هر یک از والدین تنظیم کرد.
 • کالسکه های با حجم کم و وزن کم راه بردنشان را برای والدین راحت تر می کنند.
 • داشتن چرخهای روان و با کیفیت حرکت کالسکه را آسان می کند.
 • داشتن قابلیت چرخش 360 درجه ای نیز کمک میکند که حرکت دادن کالسکه در جهتهای مختلف راحت شود.
 • حمل کالسکه های عصایی و مسافرتی برای والدین بسیار آسان است.
  کالسکه کودک
  کالسکه کودک

امکانات کالسکه بچه که باید داشته باشد :

همانطور که گفتیم یک کالسکه باید از همه نظر برای کودک و والدین راحت باشد. داشتن امکاناتی بر روی آن لازم است از قبیل:

 •  سبد لوازم در زیر کالسکه برای وسایل کودک و وسایل مادر بسیار مفید است.
 • داشتن ترمز محکم و کمک فنرهای قوی به راه بردن و توقف کامل کالسکه کمک می کند.
 • داشتن فریم آلومینیومی محکم و سبک به استحکام و دوام آن کمک میکند و حمل آن را راحت می کند.
 • داشتن ظرفیت وزنی مناسب با قابلیت تحمل وزن کودک تا سن مورد نظر باید در نظر بگیرید.
 • داشتن قابلیت تغییر سیت و نشیمنگاه کالسکه به دو طرف رو به مادر و رو به بیرون
 • داشتن قابلیت جمع شدن و حمل راحت به خودرو شخصی و قطار و کابین هواپیما و ..
 • داشتن سایه بان ضد آب  و یا کاور باران برای جلوگیری از ورود آب به داخل کالسکه برای فصل سرما
 • کیف مخصوص حمل برای حمل راحت کالسکه بعد از جمع شدن

حال باید در بین انواع کالسکه موجود نوع مورد نظر خود را انتخاب کنید:

سرویس کالسکه

در صورت استفاده زیاد از کالسکه بهتر است سرویس کالسکه آن را تهیه کنید تا بتوانید تا بزرگ شدن کودک از آن استفاده کنید و تمام نیازهایتان را برآورده کند. سرویس کالسکه شامل تکه های زیر می باشد:

و بعضی از سرویس ها شامل تشک روروئک نیز میباشد که ست خود سرویس است.

کالسکه عصایی و چتری

این نوع کالسکه بچه , دارای اسکلت سبک و مقاوم می باشند. این مدل ها دارای قابلیت جمع شدن بسیار راحتی هستند و بعد از جمع شدن و تا شدن حجم و وزن بسیار کمی می گیرد و جا به جایی آن برای والدین بسیار راحت است. این نوع محصولات به کالسکه عصایی و یا کالسکه چتری معروف هستند و و میتوانید آن را به راحتی در سفر و جاهای مختلف با خود حمل کنید. یک سری از این کالسکه ها , بعد از جمع شدن قابلیت بردن به کابین هواپیما را دارند و به آنها کالسکه incabin گفته می شود.

کالسکه قابل تنظیم و مدرن

این نوع از کالسکه بچه قابلیت تنظیم با رشد کودک را دارند و تمام اجزای آن قابلیت تنظیم دارند. در این مدل ها سیت کالسکه قابلیت جدا شدن دارند و میتوانید سیت را در دو جهت رو به مادر و رو به بیرون نصب کنید. در این نوع کالسکه قابلیت جمع شدن همراه با سیت و بدون آن را دارند. و در صورت داشتن کریر , میتوانید کریر را بر روی اسکلت نصب کنید. این نوع کالسکه ها معمولا دارای قیمت بالاتری هستند و در کالسکه های خارجی بیشتر دیده می شوند.

کالسکه سنتی و تک

این نوع کالسکه بچه دارای وزن بیشتر و حجم بالاتری هستند. ولی دارای استحکام و استقامت بیشتری هستند. این مدل ها دارای قابلیت تنظیم نشیمنگاه در حالت 180 درجه را دارند و یک  جای خواب راحت و بزرگ برای کودک به وجود می آورد. این مدل ها برای پیاده روی های طولانی و استفاده طولانی مدت در شهر بسیار بادوام هستند. همچنین تمام امکانات جانبی مانند سایه بان گسترده , کمربند ایمنی, دسته قابل تنظیم , سبد لوازم و .. را دارند. فقط به دلیل حجیم بودن ممکن است حمل آن در جاهای باریک و یا پاساژ و .. کمی سخت باشد.

انواع کالسکه نوزاد و کودک  در برندهای خارجی و ایرانی را با کیفیتی بالا  و تنوع زیاد از فروشگاه اینترنتی سیسمونی بدو نی نی تهیه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.